Modernizacja ogumienia

Problem wydaje się klarowny. Aczkolwiek często przez nas lekceważony. Serwisowanie opon oddziałuje bezpośrednio na luksus a także pewność w okresie przebytej trasy, stąd nie bez zbiegu okoliczności ubiegamy się go właściwie przedstawić. Niezwykle często pytamy dookoła, co rzeczywiście możemy zrobić sami podczas doglądania ogumienia? Otóż, przede wszystkim nie trzeba wyzyskiwać starych opon. Sparciałe opony często mają zniszczenia w szczelinach bieżnika lub na tyłach opony.

Pęknięcia najczęściej bywają przyprawione działaniem strumieni słonecznych jak też przy ewentualności przytoczonych czynników atmosferycznych. Wciąż w okresie naprawiania opon radzi się, aby nie instalować opon nie za bardzo zużytych a w tym przypadku powinniśmy to skonsultować z wykwalifikowanym warsztatem.

Jeżeli nie jesteśmy pewni jaka była nasza data wyrobu ogumienia, wówczas powinno się odczytać datę DOT wyłuszczoną na tyle ogumienia. Każdorazowa z kolei litera pokazuje tydzień oraz rok sfabrykowania opony. Znaczące bywa troszczenie się takie akcenty, gdyż zazwyczaj najmniej wypatrywanym momencie prawdopodobnie może sparcieć nam opona lub zepsuć się w okresie jazdy lub szczęśliwych wczasów letnich.

Comments are closed.